Komunikaty prasowe

Zakaz handlu w niedzielę to jedna z niewielu ingerencji państwa w sektor sprzedaży detalicznej

24-04-2018
Na skutek wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę w 2018 roku sklepy w Polsce będą otwarte łącznie o 39 dni krócej niż w roku ubiegłym. W kolejnym roku Polacy będą mieli jeszcze mniej okazji do odwiedzania sklepów.
czytaj całość

Polska ma szansę być drugim Izraelem pod względem innowacyjności. Potrzebne jest jednak większe zaangażowanie państwa

24-04-2018
W Polsce jest wiele dobrych pomysłów, innowacji i ludzi, którzy potrafią je wdrażać. Polski rząd próbuje teraz przyciągnąć zagraniczny kapitał i idee z zewnątrz, tak aby stymulowały rynek - mówi Yigal Erlich, legenda izraelskiej innowacyjności.
czytaj całość

Pozytywne wyniki banku za 2017 rok

17-04-2018
Miniony rok DNB Bank Polska zakończył zyskiem netto na poziomie 77,7 mln zł, czyli o 31,8 proc. wyższym niż rok wcześniej i aktywami na poziomie 10,9 mld zł.
czytaj całość

Ingerencja państwa wpływa na rating firm. Dotyczy to przede wszystkim sektorów strategicznych

20-03-2018
W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach europejskich, państwo przejmuje część własności w sektorach, które mają strategiczne znaczenie dla gospodarki.
czytaj całość

Polska krajem z wysokim wskaźnikiem ingerencji państwa w gospodarkę, ale bardziej liberalna niż Niemcy i Francja

13-02-2018
Polska jest krajem, który pod względem intensywności regulacji zbliża się do państw Europy kontynentalnej, ciągle pozostaje jednak bardziej liberalna od Niemiec i Francji – wynika z raportu Kierunki 2018.
czytaj całość

Polska międzynarodowym hubem farmaceutycznym?

14-11-2017
Nasza gospodarka jest głodna innowacji. Wystarczy wspomnieć, że Polska wydaje na badania i rozwój średnio 2 razy mniej niż wynosi średnia europejska. Tę lukę innowacyjną coraz skuteczniej wypełnia branża farmaceutyczna.
czytaj całość

Gospodarka sprzyja sektorowi handlu i usług. Największym wyzwaniem będzie rozwój technologii cyfrowych i zmieniające się oczekiw

14-11-2017
Sytuacja gospodarcza w Europie poprawia się, co wpływa na coraz lepsze perspektywy koniunktury w sektorze handlu i usług. Jednak zdaniem ekspertów banku DNB Bank Polska S.A., dynamiczny rozwój handlu elektronicznego i technologii cyfrowych
czytaj całość

Polski rynek car-sharingu raczkuje, ale jego potencjał rośnie

19-10-2017
Korki już teraz są coraz większą bolączką miast. Szacuje się, że w 2015 r. na świecie było ok. 1,3 mld samochodów. Tylko w tym roku przybędzie ich niemal 100 mln.
czytaj całość

Z jakiego materiału wyprodukowane będą opakowania przyszłości?

19-10-2017
Opakowania to jeden z najlepiej rozwijających się sektorów gospodarki – uważają eksperci DNB, którzy przeanalizowali główne trendy na tym rynku i potwierdzają pozytywną długoterminową prognozę dla branży.
czytaj całość

Polscy przedsiębiorcy ostrożni pomimo dobrej koniunktury

19-10-2017
Potwierdzają się prognozy przedsiębiorców, którzy na początku roku wzięli udział w badaniu towarzyszącym prezentacji raportu „Kierunki 2017”. Wyrazili oni wówczas w równym stopniu umiarkowany optymizm, jak i pesymizm co do rozwoju sytuacji gospodarczej
czytaj całość
Print
 

Aktualności

23
MAR
Kredyty hipoteczne - wcześniejsza spłata
więcej

Centrum Prasowe

24
KWI
Zakaz handlu w niedzielę to jedna z niewielu...
więcej