Bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych

FUNDAMENTALNE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Bezpieczeństwo Twoich środków pieniężnych zależy przede wszystkim od Ciebie. Aby ustrzec się zagrożeń, często wystarczy odpowiedzialne i uważne postępowanie oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

Oto podstawowe zasady bezpieczeństwa. Przeczytaj je, wydrukuj, zapamiętaj!

 1. Uważnie czytaj komunikaty i powiadomienia pojawiające się w trakcie logowania i wykonywania transakcji za pośrednictwem systemu bankowości internetowej. Pamiętaj, że przestępcy potrafią podrabiać strony w Internecie, w tym strony banków. Jeśli zaskoczyło Cię coś w widoku strony DNB Banku lub miałeś do czynienia z nietypowym jej działaniem, skontaktuj się z nami.
 2. Jeśli jakikolwiek komunikat albo element systemu bankowości internetowej wzbudzi Twoje wątpliwości – przerwij czynność i natychmiast skontaktuj się z DNB Bankiem.
 3. Nie otwieraj podejrzanych maili i załączników. Uważaj na umieszczone w wiadomościach linki! Mogą one zainfekować Twoje urządzenia wirusem. Dotyczy to każdego Twojego adresu e-mail i wszystkich otrzymywanych wiadomości.
 4. Nie otwieraj strony bankowości internetowej poprzez link z e-maila lub wyszukiwarki internetowej. Przestępcy mogą podrabiać adresy. Korzystaj z przycisku logowania na stronie www.dnb.pl lub loguj się bezpośrednio pod adresem: https://www.dnb.pl/pl/logowanie. Zawsze sprawdzaj czy połączenie jest szyfrowane (czy pojawiła się kłódka przed adresem).
 5. Nie instaluj na żądanie dodatkowego oprogramowania na komputer, tablet lub telefon – pamiętaj, że bank nigdy o to nie prosi (szczególnie za pośrednictwem e-maili, SMS-ów lub komunikatów w serwisie banku!). Program lub aplikacja mogą być furtką do przejęcia kontroli nad Twoim urządzeniem przez przestępców.
 6. Z systemu bankowości internetowej DNB Banku korzystaj tylko na sprawdzonych urządzeniach. Unikaj logowania z cudzych komputerów, tabletów i telefonów. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania.
 7. Twoje urządzenie musi mieć aktualne i legalne oprogramowanie: system operacyjny, program antywirusowy oraz rekomendowaną przeglądarkę. Przestępcy wykorzystują luki w oprogramowaniu. Aktualizacje legalnego oprogramowania często niwelują takie „dziury”, utrudniając działanie oszustom.
 8. Uważnie czytaj ostrzeżenia DNB Banku przed nowymi zagrożeniami (na bieżąco piszemy o wykrywanych zagrożeniach). Pomoże Ci to ustrzec się przed problemami.
 9. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i zapoznaj się z sekcjami: bezpieczne korzystanie z banku w komputerze oraz bezpieczne korzystanie z kart płatniczych.
 10.  Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem dotyczącym przetwarzania danych osobowych >>
 11.  Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem dotyczącym monitoringu wizyjnego >>
 12.  Zachęcamy do zapoznania się z informacją dla pracowników dotyczącą przetwarzania ich danych osobowych >>
Print

Aktualności

30
CZE
Tarcza 4.0 - informacje dla kredytobiorców
więcej

Centrum Prasowe

17
CZE
Rozwiązania zaproponowane w Tarczy 4.0 nie...
więcej

Komentarz eksperta

Pandemia Covid-19 doprowadziła do destabilizacji w branży motoryzacyjnej. Większość europejskich producentów samochodów zamknęła swoje...
więcej