Bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych

FUNDAMENTALNE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Bezpieczeństwo Twoich środków pieniężnych zależy przede wszystkim od Ciebie. Aby ustrzec się zagrożeń, często wystarczy odpowiedzialne i uważne postępowanie oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

Oto podstawowe zasady bezpieczeństwa. Przeczytaj je, wydrukuj, zapamiętaj!

 1. Uważnie czytaj komunikaty i powiadomienia pojawiające się w trakcie logowania i wykonywania transakcji za pośrednictwem systemu bankowości internetowej. Pamiętaj, że przestępcy potrafią podrabiać strony w Internecie, w tym strony banków. Jeśli zaskoczyło Cię coś w widoku strony DNB Banku lub miałeś do czynienia z nietypowym jej działaniem, skontaktuj się z nami.
 2. Jeśli jakikolwiek komunikat albo element systemu bankowości internetowej wzbudzi Twoje wątpliwości – przerwij czynność i natychmiast skontaktuj się z DNB Bankiem.
 3. Nie otwieraj podejrzanych maili i załączników. Uważaj na umieszczone w wiadomościach linki! Mogą one zainfekować Twoje urządzenia wirusem. Dotyczy to każdego Twojego adresu e-mail i wszystkich otrzymywanych wiadomości.
 4. Nie otwieraj strony bankowości internetowej poprzez link z e-maila lub wyszukiwarki internetowej. Przestępcy mogą podrabiać adresy. Korzystaj z przycisku logowania na stronie www.dnb.pl lub loguj się bezpośrednio pod adresem: https://www.dnb.pl/pl/logowanie. Zawsze sprawdzaj czy połączenie jest szyfrowane (czy pojawiła się kłódka przed adresem).
 5. Nie instaluj na żądanie dodatkowego oprogramowania na komputer, tablet lub telefon – pamiętaj, że bank nigdy o to nie prosi (szczególnie za pośrednictwem e-maili, SMS-ów lub komunikatów w serwisie banku!). Program lub aplikacja mogą być furtką do przejęcia kontroli nad Twoim urządzeniem przez przestępców.
 6. Z systemu bankowości internetowej DNB Banku korzystaj tylko na sprawdzonych urządzeniach. Unikaj logowania z cudzych komputerów, tabletów i telefonów. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania.
 7. Twoje urządzenie musi mieć aktualne i legalne oprogramowanie: system operacyjny, program antywirusowy oraz rekomendowaną przeglądarkę. Przestępcy wykorzystują luki w oprogramowaniu. Aktualizacje legalnego oprogramowania często niwelują takie „dziury”, utrudniając działanie oszustom.
 8. Uważnie czytaj ostrzeżenia DNB Banku przed nowymi zagrożeniami (na bieżąco piszemy o wykrywanych zagrożeniach). Pomoże Ci to ustrzec się przed problemami.
 9. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i zapoznaj się z sekcjami: bezpieczne korzystanie z banku w komputerze oraz bezpieczne korzystanie z kart płatniczych.
 10.  Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem dotyczącym przetwarzania danych osobowych >>
 11.  Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem dotyczącym monitoringu wizyjnego >>
 12.  Zachęcamy do zapoznania się z informacją dla pracowników dotyczącą przetwarzania ich danych osobowych >>
Print

Aktualności

23
MAR
Zawieszenie spłaty rat produktów hipotecznych...
więcej

Centrum Prasowe

06
LUT
Niemal 45 proc. dużych polskich firm przyznaje,...
więcej

Komentarz eksperta

Do 2050 r. turbiny wiatrowe będą wymagały o 300 proc. więcej metali niż obecnie, panele słoneczne zużyją ich aż 200 proc. więcej, a sektor...
więcej