Komentarze ekspertów

Mimo braku regulacji - powstaną nowe farmy wiatrowe

14-07-2014 Grzegorz Linowski, Head of Energy Desk
W Polsce wciąż nie możemy się doczekać dobrych regulacji rynku odnawialnych źródeł energii, w tym energii wiatrowej. Mimo to wciąż znajdują się inwestorzy gotowi realizować takie projekty oraz banki gotowe je finansować.
czytaj całość

Rosnący popyt na drób vs. strategie firm drobiarskich

14-07-2014 Bogna Zasadzka, Menedżer ds. Klientów Strategicznych w Regionie Wielkopolska
Według raportu Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej produkcja mięsa drobiowego w Polsce w 2013 roku wyniosła 1 685 tys. ton i wzrosła rok do roku o 6,5 proc.
czytaj całość

Polska centrum produkcyjnym Europy?

25-04-2014 Artur Tomaszewski, Prezes Zarządu DNB Bank Polska
Polski przemysł, po raz pierwszy w historii, ma dużą szansę na trwałe zbudowanie silnej pozycji konkurencyjnej w Europie, a także wyparcie z rynków UE producentów z innych krajów europejskich.
czytaj całość

Co dalej z PPP?

24-04-2014 Małgorzata Zielińska, Dyrektor Biura Sektora Publicznego
Według raportu PARP rynek PPP wzrośnie za pięć lat do 30-40 projektów rocznie. Największy potencjał rozwoju mają takie sektory jak gospodarka odpadami, infrastruktura drogowa, ochrona zdrowia czy energia. Czy rzeczywiście formuła PPP ma szansę na rozwój?
czytaj całość

Narzędzia budujące zaufanie

18-04-2014 Wojciech Dziedzic, Dyrektor Sprzedaży Trade Finance
Wyjście na rynki zagraniczne, zwłaszcza te rozwijające się, zazwyczaj wiąże się z większym ryzykiem. Dlatego warto zadbać o jego minimalizację, wykorzystując do tego celu odpowiednie instrumenty finansowe.
czytaj całość

Konsolidacja na rynku opakowań?

18-04-2014 Wojciech Kochański, Doradca Klienta Korporacyjnego w Regionie Małopolska
Branża opakowań jest w Polsce rozdrobniona i jednocześnie bardzo skoncentrowana. Czy rynek czeka konsolidacja? Jaka może być w tym procesie rola banków?
czytaj całość

Nowi gracze wchodzą do Polski

18-04-2014 Paweł Olkowicz, Starszy Doradca Klienta w Biurze Handlu i Usług
W ostatnim czasie media informowały o planach międzynarodowych sieci handlowych odnośnie wejścia na polski rynek. Czy w Polsce jest jeszcze przestrzeń dla nowych graczy?
czytaj całość

Rozwój cyfrowej Polski kluczem do wzrostu gospodarki

18-04-2014 Szymon Adamczyk, Kierownik TMT Desk
Internet stanowi coraz bardziej istotną część naszego życia codziennego. Znacząco wpływa na sposób pracy, odpoczynku, proces uczenia się, robienia zakupów czy rozrywkę
czytaj całość

Rośnie popyt na recycling

18-04-2014 Lucjan Gaweł, Doradca Klienta Korporacyjnego.
W Europie rośnie popyt na recycling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jak sytuacja wygląda w Polsce i czy jest to segment rozwojowy?
czytaj całość

Branża motoryzacyjna liderem eksportu

18-04-2014 Łukasz Węcki, Menedżer ds. Klientów Strategicznych w Regionie Dolny Śląsk
Branża motoryzacyjna jest jednym z liderów eksportu w całym polskim przemyśle, a polscy dostawcy zdobywają coraz większe udziały na takich rynkach jak Niemcy, Francja czy Włochy.
czytaj całość
Print