Płatności i rozliczenia

Płatności masowe przychodzące Przelew krajowy Zlecenie stałe

Płatności masowe przychodzące

Realizowane są za pomocą systemu NORDcollect przygotowanego dla zarządców nieruchomości którzy chcą zautomatyzować proces rozliczanie dużej ilości wpłat, dokonywanych z tytułu zaliczek lub czynszów za mieszkania lub lokale użytkowe.

System ma na celu umożliwienie efektywniejszego wykorzystania czasu, który do tej pory zarezerwowany był na dokonanie ręcznego rozliczenia księgowego dużych ilości dokumentów płatniczych.


Zarządca nieruchomości otrzymuje codziennie elektroniczny raport, który ma postać zbiorczego zestawienia bankowego i zawiera wszelkie niezbędne dla Państwa informacje o wpłatach, takie jak:

  • kwotę każdego dokumentu,
  • datę zapłaty należności,
  • dane dotyczące płatnika, charakterystyczne dla Państwa systemu finansowo-księgowego,
  • typ (rodzaj) płatności.


Raport przygotowany jest do automatycznego wczytywania do wszystkich typowych systemów księgowo-rozliczeniowych używanych przez zarządców nieruchomości lub wspólnoty. DNB Bank Polska rekomenduje system DOM firmy Technet, który jest dostosowany do odbioru raportów NORDcollect.

Przelew krajowy

Przelew krajowy to sposób przekazywania środków pieniężnych pomiędzy rachunkami w DNB Banku  lub do innych banków w Polsce.

Przelewy pomiędzy rachunkami w ramach DNB Banku  są realizowane natychmiast. Przelewy do innych banków są realizowane w sesjach:

  • przelewy wychodzące o godz. 8.00, 12.00, 15.00
  • przelewy przychodzące o godz. 12.00, 17.00

Zlecenie stałe

Zlecenie stałe to przelew krajowy ze stałą kwotą realizowany przez Bank w regularnych odstępach czasowych z własnego konta na konto określone w Zleceniu. Zmiana kwoty lub terminu realizacji przelewu wymaga anulowania poprzedniego i zdefiniowanie nowego zlecenia stałego.

Print

Aktualności

30
CZE
Tarcza 4.0 - informacje dla kredytobiorców
więcej

Centrum Prasowe

17
CZE
Rozwiązania zaproponowane w Tarczy 4.0 nie...
więcej

Komentarz eksperta

Pandemia Covid-19 doprowadziła do destabilizacji w branży motoryzacyjnej. Większość europejskich producentów samochodów zamknęła swoje...
więcej