Kierunki 2016

Kierunki 2016

„Drugi złoty wiek czy pułapka średniego dochodu? Konkurencyjność polskich przedsiębiorstw w nowej rzeczywistości” – pod takim hasłem DNB Bank Polska już po raz czwarty  organizował coroczną konferencję z cyklu „Kierunki”. Osią tematyczną wydarzenia, które zgromadziło ponad 130 gości, był raport opracowany we współpracy z firmą Deloitte pt. „Polska w pułapce średniego dochodu”. Patronat nad wydarzeniem objęły: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Rzeczpospolita, Parkiet.

Czy Polska wpadła w pułapkę średniego dochodu, czy będzie miała szansę się z niej wydostać i wejść na ścieżkę dynamicznego wzrostu? Jakie wyzwania stoją przed polskimi przedsiębiorstwami? Czy jesteśmy gotowi do konkurowania na rynkach globalnych jakością, a nie ceną i jak wygląda efektywność poszczególnych sektorów naszej gospodarki? Na pytania te odpowiada najnowszy raport „Kierunki 2016” opracowany przed DNB Bank Polska we współpracy z firmą Deloitte. O najważniejszych konkluzjach z raportu dyskutowano podczas konferencji z udziałem gości specjalnych, ekspertów, klientów.
 
Mocnym punktem programu – obok prezentacji wyników samego raportu – były panele dyskusyjne.
Uczestnicy pierwszego z nich dyskutowali o tym „Co pułapka średniego dochodu oznacza dla Polski i czy możemy jej uniknąć?” Na pytania te odpowiadali: Marcin Petrykowski – Dyrektor Zarządzający, Dyrektor Regionalny na Europę Środkową i Wschodnią, Standard & Poor’s, Wiesław Rozłucki – Senior Adviser, Rothschild, b. Prezes GPW, Krzysztof Krawczyk - Senior Managing Director, Head of Poland, CVC Capital Partners, Wiktor Namysł – Dyrektor Zarządzający, McKinsey & Company w Polsce.
Z kolei Goście zaproszeni do drugiego panelu rozmawiali o tym: Co pułapka średniego dochodu oznacza dla polskich przedsiębiorstw i czy jesteśmy gotowi do konkurowania na rynkach globalnych jakością, a nie ceną?  Swoimi opiniami na ten temat dzielili się: Piotr Szeliga – Prezes Zarządu, Grupa Kapitałowa Boryszew; Karol Zarajczyk – Prezes Zarządu, URSUS S.A.; Tomasz Ślęzak – Wiceprezes Work Service S.A.; Jan Kolański – Prezes Zarządu, Colian Holding SA.

O pułapce średniego dochodu Artur Tomaszewski, Prezes Zarządu DNB Bank Polska SA:
 


 Reportaż z konferencji Kierunki 2015:

Najważniejsze wnioski z raportu: http://www.dnb.pl/pl/o-banku/centrum-prasowe/komunikaty-prasowe/art27,polska-moze-uciec-z-pulapki-sredniego-dochodu.html

Print

Aktualności

06
SIE
Ostateczna oferta specjalna dla Klientów...
więcej

Centrum Prasowe

02
LIP
DNB Bank Polska wprowadza nową korporacyjną...
więcej

Komentarz eksperta

Rynek OZE oprócz sprzyjających wiatrów potrzebuje stabilizacji prawnej
więcej