Kierunki 2016

Kierunki 2016

„Drugi złoty wiek czy pułapka średniego dochodu? Konkurencyjność polskich przedsiębiorstw w nowej rzeczywistości” – pod takim hasłem DNB Bank Polska już po raz czwarty  organizował coroczną konferencję z cyklu „Kierunki”. Osią tematyczną wydarzenia, które zgromadziło ponad 130 gości, był raport opracowany we współpracy z firmą Deloitte pt. „Polska w pułapce średniego dochodu”. Patronat nad wydarzeniem objęły: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Rzeczpospolita, Parkiet.

Czy Polska wpadła w pułapkę średniego dochodu, czy będzie miała szansę się z niej wydostać i wejść na ścieżkę dynamicznego wzrostu? Jakie wyzwania stoją przed polskimi przedsiębiorstwami? Czy jesteśmy gotowi do konkurowania na rynkach globalnych jakością, a nie ceną i jak wygląda efektywność poszczególnych sektorów naszej gospodarki? Na pytania te odpowiada najnowszy raport „Kierunki 2016” opracowany przed DNB Bank Polska we współpracy z firmą Deloitte. O najważniejszych konkluzjach z raportu dyskutowano podczas konferencji z udziałem gości specjalnych, ekspertów, klientów.
 
Mocnym punktem programu – obok prezentacji wyników samego raportu – były panele dyskusyjne.
Uczestnicy pierwszego z nich dyskutowali o tym „Co pułapka średniego dochodu oznacza dla Polski i czy możemy jej uniknąć?” Na pytania te odpowiadali: Marcin Petrykowski – Dyrektor Zarządzający, Dyrektor Regionalny na Europę Środkową i Wschodnią, Standard & Poor’s, Wiesław Rozłucki – Senior Adviser, Rothschild, b. Prezes GPW, Krzysztof Krawczyk - Senior Managing Director, Head of Poland, CVC Capital Partners, Wiktor Namysł – Dyrektor Zarządzający, McKinsey & Company w Polsce.
Z kolei Goście zaproszeni do drugiego panelu rozmawiali o tym: Co pułapka średniego dochodu oznacza dla polskich przedsiębiorstw i czy jesteśmy gotowi do konkurowania na rynkach globalnych jakością, a nie ceną?  Swoimi opiniami na ten temat dzielili się: Piotr Szeliga – Prezes Zarządu, Grupa Kapitałowa Boryszew; Karol Zarajczyk – Prezes Zarządu, URSUS S.A.; Tomasz Ślęzak – Wiceprezes Work Service S.A.; Jan Kolański – Prezes Zarządu, Colian Holding SA.

O pułapce średniego dochodu Artur Tomaszewski, Prezes Zarządu DNB Bank Polska SA:
 


 Reportaż z konferencji Kierunki 2015:

Najważniejsze wnioski z raportu: http://www.dnb.pl/pl/o-banku/centrum-prasowe/komunikaty-prasowe/art27,polska-moze-uciec-z-pulapki-sredniego-dochodu.html

Print

Aktualności

30
CZE
Tarcza 4.0 - informacje dla kredytobiorców
więcej

Centrum Prasowe

17
CZE
Rozwiązania zaproponowane w Tarczy 4.0 nie...
więcej

Komentarz eksperta

Pandemia Covid-19 doprowadziła do destabilizacji w branży motoryzacyjnej. Większość europejskich producentów samochodów zamknęła swoje...
więcej