Aktualności

Monetia z licencją KNF

30-04-2014

 Monetia, należąca dotychczas do Banku DNB ogólnopolska sieć agencji płatniczych, uzyskała zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na prowadzenie działalności w charakterze Krajowej Instytucji Płatniczej. Oznacza to, że od 5 maja 2014 r. Monetia będzie prowadzić niezależną działalność operacyjną.

Bank DNB, pod koniec 2012 roku, zawarł warunkową umowę sprzedaży z Certis Investments sp. z o.o., (której udziałowcami są Capital Partners Investment i Fundusz Inwestycyjny Zamknięty oraz prezes zarządu Monetii). Decyzja ta wynikała ze zmiany profilu działania DNB – z banku uniwersalnego na korporacyjny. Dlatego – podobnie jak w przypadku oddziałów detalicznych – znaleziono dla Monetii inwestora, który zapewni jej dalszy rozwój.
 
Kolejnym warunkiem dojścia transakcji do skutku jest uzyskanie przez Monetię zezwolenia KNF na prowadzenie działalności w charakterze Krajowej Instytucji Płatniczej, co nastąpiło 29 kwietnia.
 
Monetia to w tej chwili największa sieć agencji płatniczych w Polsce pod względem liczby placówek i realizowanych transakcji. Na koniec I kwartału 2014 roku sieć Monetii liczyła 550 placówek  obsługujących ponad 500 tys. klientów miesięcznie.

Informacje o banku i Grupie DNB

DNB Bank Polska S.A. jest obecny w Polsce od 2002 roku. Właścicielem Banku jest Grupa DNB – największa norweska grupa finansowa, legitymująca się wysokimi długoterminowymi ratingami (A+ wg Standard&Poor’s oraz A1 wg Moody’s), a jednocześnie najwyższym (wśród skandynawskich konkurentów) indeksem satysfakcji klientów (por. Greenwich Customer Satisfaction Index). Grupa prowadzi swoją działalność w 19 krajach. Jej aktywa na koniec 2013 roku wyniosły ponad 307 mld EUR. DNB posiada oddziały w najważniejszych centrach finansowych świata m.in. w Londynie, Nowym Jorku czy Singapurze, a jego akcje notowane są na giełdzie w Oslo.

DNB Bank Polska S.A. to specjalistyczny bank korporacyjny obsługujący duże przedsiębiorstwa i sektor publiczny. Bank skupia się na obsłudze i finansowaniu firm z wybranych sektorów, w tym szczególnie sektora energetycznego, TMT (Telekomunikacja, Media, Technologia), motoryzacyjnego oraz sektora publicznego.

Kontakt dla mediów:
Łukasz Piasta
Agencja Weber Shandwick
Tel. 600 44 22 38

Print

Aktualności

18
GRU
Mity przysłaniają fakty. Co naprawdę...
więcej

Centrum Prasowe

13
STY
Weryfikacja kontrahenta na białej liście...
więcej