Aktualności

Kierunki 2014. MADE IN POLAND. Ważna konferencja w Warszawie.

06-02-2014

Jaka jest kondycja polskiego przemysłu? Czy polskie firmy mogą wyprzeć z rynków UE producentów z innych krajów europejskich? Jak kształtować się będą ceny surowców i energii, i jaki będzie to miało wpływ na polskich producentów? Czy polski przemysł ma szansę na trwałe zbudowanie silnej pozycji konkurencyjnej w Europie?

Na te i nie tylko te pytania starali się znaleźć odpowiedź uczestnicy, zorganizowanej prze DNB Bank Polska, konferencji „Kierunki 2014. Made in Poland”, która odbyła się w warszawskim hotelu Hyatt.

Podczas konferencji zaprezentowany został raport, przygotowany wspólnie przez DNB i firmę doradczą Deloitte, w którym szczegółowej diagnozie poddany został stan i perspektywy polskiego przemysłu. Wnioski płynące z raportu stanowiły oś dyskusji podczas konferencji. Uczestnicy mieli też okazję wysłuchać prezentacji przedstawicieli władz DNB – Petera Carlsona i Olofa Seidela dotyczącej sukcesów gospodarek skandynawskich – Szwedzkiej i Duńskiej, które osiągnięte zostały m.in. dzięki rozważnym inwestycjom w edukację, innowacje czy badania i rozwój (R&D). Podczas konferencji odbyła się też debata ekspercka z udziałem ekspertów ekonomicznych oraz przedstawicieli biznesu – menedżerów i członków zarządów największych polskich firm, w której udział wzięli m.in. dr Janusz Steinhoff – były Minister Gospodarki, Rafał Antczak – członek zarządu Deloitte Business Consulting czy Solange Olszewska – prezes zarządu Solaris Bus & Coach. Gościem specjalnym konferencji była Dominika Bettman – członek zarządu ds. finansowych firmy Siemens Polska, która zaprezentowała doświadczenia międzynarodowego koncernu działającego w Polsce i sukcesy osiągane m.in. dzięki współpracy z polskimi firmami produkcyjnymi i inwestowaniem w budowanie odpowiednich kompetencji.

Dyskusję i całą konferencję poprowadził Wojciech Szeląg, znany dziennikarz gospodarczy, szef Redakcji Ekonomicznej Polsat News.

Patronem mediowym konferencji były redakcje Rzeczpospolitej, PAP Biznes, Think Tank, Bankier.pl, Radio PiN.

 

Zobacz galerię zdjęć: http://www.kierunki2014.pl/pl/gallery
 

Obejrzyj film: https://www.youtube.com/watch?v=CUh_T8PZbWc

 

Print

Aktualności

18
GRU
Mity przysłaniają fakty. Co naprawdę...
więcej

Centrum Prasowe

13
STY
Weryfikacja kontrahenta na białej liście...
więcej